138 meester, tollenaer, collecteurs ende sercliers onse natie geen ongewoonlijcke ongelden, salarisen, biljetgeit ofte andere dier- gelijcke lasten af en vorderen. 7. Datter bequame paekhuysen ende solders voor onse sta pelgoederen tot sodanigen kuere ende pryse, als voormaels is geaccordeertwerden versorckt, ende datter beter ordre op de sleluyden, schuytvoerders, arbeyders ende derselver loon volgens de lijste gestelt zy. 8. Dat de pachters ende collecteurs van de accysen voortaen geene van de natie vrybilletten refuseren. 9. Dat aen onse natie werde vergont alle sodanige pri vilegiën, als die van de Engelsche stapel genieten. Alle welcke voorschreven articulen breeder staen gespecillceert in de missive van myne gemelte heeren de gedeputeerde van de coninclijcke steden voornoemt in date 7den Augusty lest- leden ende door my aen d' achtbare magistraet op den 7 den qeses overgelevert daeraen ick my ben refererende. 10. 3) Dat onse natie sodanigen exemptie hebben ende restitutie genieten sullen van de 1 ende 1/3 percento, alreeds onder protestatie betaelt ende noch te betalen, als die van de Engelsche stapel souden mogen vercrygenende mid delertij t so wanneer eenige van onse natie door onwetenheyt quame te versuymen ende syne goederen ten comptoire van de voorschreven een ende half ten hondert niet aen te geven dat in sulcken gevalle den ontfanger van den voorschreven impost, serchers ende andere toesienders diesaengaende hunne actie ter eerster instantiën sullen instituëren ende vervolgen voor d' eerwaerde magistraet deser stededewelcke daervan sullen oordeelen na discretie ende merite van de sake; ende bevin dende de foute door ignorantie begaen te sijn, dat alsdan de eygenaer van sodanige aengehouden goederen sal mogen ontslaen, mits betalende het recht van dien onder protestatie aJs voren. Zie het hiervoorgaande stuk. 2) Zie 1645 art. 5.

Archief | 1903 | | pagina 160