140 Jieeren de gedeputeerde van de coninclijcke steden van Sckot- landt hebbe bewogen de sake in consideratie te nemen, ende is 'tselve als een punct van besckryvinge tegens kare naeste generale vergaderinge gestemt ende int resolutiebouck aenge- teyckent, dock met expresse conditie, dat Sijn Hoockeyt marquis ende d' eerwaerde magistraet deser stede my alvoren tydelijcke belofte ende versekeringe doen, dat sy de Sckotscke colen gelijck alle andere stapelgoederen van alle incomende convoy ende costuymen, bekalven alleenlij ck den tol na rato van andere stapelgoederenbevrydeneen bequame kaven ende loskaeye voor de coolsckepen appropriërenden arbeytsloon ende andere ongeld en diesaengaende so redelij ck als tot Rot terdam ofte eenige andere plaetsen instellen, een ruyme erve ofte stuck gronts tot ket opleggen van eenige sckipsladingen colen vry vergonnen, ende alle voorder noodige ende redelijcke accommodatie na gelegentkeyt van voorvallende saken toevoegen ende accorderen sullen. 17. Yoorts also in Schotlandt goede quantiteyt wit ende lijn sout wert gemaect, byaldien Sijn Hoockeyt ende de magistraet deser stede tselve willen accepteren, bevryden ende accommoderenals int voorgaende artijckel van de colen breeder is gexpresseertso belove ick uyt den name van de gecom mitteerde van de coninclijcke steden voornöempt, dat sy ket voorsckreven wit ende fijn sout, in Sckotlandt gemaect, oock voor stapelgoet verclaren sullen ende ordre stellendatter geen Sckots sout uyt Sckotlandt na eenige plaets ofte kaven in de Seventkien Provintiën sal overgevoert ofte gesonden werden, bekalven alleenlij ck alkier ter stede kares stapels. Op alle welcke voorsckreven articulen ende propositiën d' acktbare magistraet deser stede Yere my sullen gelieven opt spoedickste bare eerwaerde resolutie ende antwoorde sckriftelijck te laten hebbenten eynde ick mijn keeren de gedeputeerde van de coninclijcke steden voornoempt daervan tydelijck adver- tissement mogke geven t' mijnder ontlastinge. (get.) Cuningham, eonservateur.

Archief | 1903 | | pagina 162