xvra gevangenen: een kunstig gesneden ebbenhouten kistje met de wapenen van Transvaal en Oranje-Vrijstaatvervaardigd door de krijgsgevangenen in Dyatalawakamp (Ceylon). De verzameling fossilia ontving een voor Veere opgevischt been, dat volgens de determinatie van de directeuren der musea van Jena en van Brussel de tweede halswervel van een vinvisck is. Alle halswervels van zoogdieren en dus ook van den mensck hebben een kanaal, waardoor een slagader loopt. Vanneer deze van den eersten naar den tweeden wervel loopt, wordt zij oppervlakkig en licht kwetsbaar. Voor 50 jaren heeft zich volgens Dr. J. C. de Man eene dergelijke doodelijke verwonding te Middelburg voor gedaan waarbij door vergissing de chirurg nutteloos de voorste halsslagader, die niet de oorzaak der verbloeding was, afbond; een ivoren beeldje, gediend hebbende als heft, gevonden te Sas van Gent, door het Rijk door bemiddeling van den heer A. A. Bekaar afgestaan. In de zoogenaamde steenen kamer is door verplaatsing van een boord meerdere ruimte ontstaan voor de bezoekers en zijn de daarop geplaatste fragmenten van Nehalennia-steenen beter zichtbaar en toegankelijk geworden. Voor de ouder wetsche kamer zijn de volgende aan winsten te vermelden een aarden zoogenaamde evenveeltjespan, vermoedelijk een Belgisch fabrikaat; te Middelburg waren dergelijke pannen evenals de broederpannen, meer gebruikelijk van koper; een sprei en eenige kleedingstukken van de grootmoeder van het zelf reeds meer dan 80 jaren tellend lid des Genoot- schaps J. B. Blindenbach. Bij deze gift behoort ook een op zijde gedrukt vers van 1691 door den Vlissingschen predikant Hanevoet, vervaardigd op den 50sUn jaardag van zijn schoon vader Johannes Willemse; het portret van dezen is o. a. te zien op een der regentenstukken van de oudheidskamer

Archief | 1903 | | pagina 16