XIX een borduurlap uit het jaar 1799, vervaardigd door Cornelia Pieterse van Doeselaar en aangeboden door haar kleinzoon Willem Bosdijk teVHeer-Abtskerke, vergezeld van diens portret uit een legaat van Mej. Johanna Levina Plugge alhier, in 1899 aan het genootschap vermaakt onder last van vrucht gebruik van den heer P. C. Plugge en thans door het over lijden van dezen uitgekeerd: eene geëncadreerde door de lega- trice bewerkte teekenlap. De ethnographische verzameling werd verrijkt met: van wijlen den heer P. C. Plugge alhier: twee zeldzame Japansche potten uit het legaat van Mej. J. L. Plugge, boven reeds vermeld een groot vuurscherm met Japansche zijde. Met betrekking tot de zoölogische verzameling deelt de conservator mede, dat zij evenals de andere verzamelingen door den concierge en zijne vrouw met de bekende zorg en zindelijkheid zijn onderhouden, en dat er, voor zoover bekend is, niets is bedorven of zoek geraakt; van de verzameling werd tot wetenschappelijken arbeid alleen gebruik gemaakt door den heer Prof. Dr. van Heurck uit Antwerpen, die zich steeds bezig houdt met de studie der conchyliën. De botanische verzameling ontving van mevrouw de wed. van der Lek de Clercqde Jonge van Ellemeet eene collectie zwammen, in gips nagebootst. Omtrent de verzamelingen melogie, conchyliën en van geologischen aard opgezette vogels, ento- mineralia en voorwerpen valt niets te vermelden. De verzameling schilder ij en, platen en portretten werd verrijkt met: uit het meergemeld legaat van Mej. J. L. Plugge: het portret van wijlen Prof. Dr. P. C. Plugge;

Archief | 1903 | | pagina 17