XXI maakten eene geheel nieuwe rangschikking noodigwelke deels naar den tijd en aard, deels naar het formaat der schilder stukken werd uitgevoerd. Onlangs is de verzameling schilderijen onderzocht door den restaurateur J. A. Hesterman te Amsterdam, die geconsta teerd heeft, dat de verzameling in het algemeen goed gecon- ditionneerd is, doch dat een vijf- a zestal schilderijen dringend restauratie of verdoeking behoeven. Door het bestuur is beslo ten daartoe geleidelijk over te gaan en daartoe in de eerste plaats te bestemmen een som van f 100,door den heer Nagtglas aan het genootschap gelegateerd, waarvan hier dank baar melding wordt gemaakt. Het planetarium, indertijd in orde gemaakt door een mechanicus in "Wissekerkeblijft goed op gang, doch zal van plaats moeten verwisselen in verband met de inrichting van het lokaaltje, waarin het thans geplaatst is, tot slaapkamer van den concierge. De leeskamer blijft bij voortduring aan haar doel beant woorden zij is thans van gasgloeilicht voorzien. Omtrent de uitgaven van het Zeeuwsch Genootschap valt te vermelden, dat in het afgeloopen jaar alleen het licht heeft gezien het 36 Yervolg van de Zelandia illustrata, bewerkt door den conservator M. Eokker. Door de belangrijke aanwinsten van de Zelandia door het thans ingekomen geschenk van de teekenacademie is de uit gaaf van een 4e vervolg aanstaande. Eveneens kunnen in dit jaar verwacht worden een nieuwe catalogus der munten en penningen, bewerkt door Mej. M. G. A. de Man, het gedrukte verslag over de laatste 8 jaren, de slotaflevering van het 8e deel van het archief met het slot

Archief | 1903 | | pagina 19