XXII van de stadsrekeningen van Middelburg door H. M. Kesteloo eindelijk eene nieuwe serie van het Archief, welke openen zal met den afdruk van dit verslag. Buitendien werd aan eene plaatsbeschrijving van Biggekerke door K. Wielemaker in dezen vorm subsidie verleend, dat het Genootschap voor zoodanig aantal exemplaren zal inteekenen als noodig is om aan de op Walcheren wonende directeuren en leden een exemplaar van het werk uit te reiken. Het Genootschap trad in het afgeloopen jaar tot ruiling van boeken in betrekking met the University of Montana en Lloyds Library to Cincinnati. De geldmiddelen van het Genootschap laten niet toe de uit gaven voor den catalogus der munten en penningen en die voor de inrichting van de tweede bovenverdieping tot museum lokalen uit de gewone middelen te bestrijden. Het voornemen is tot dekking daarvan 1500,inschrijving op het grootboek te verkoopen en die som geleidelijk weder door jaarlijksche inkoopen van f 100,inschrijving op het groot boek in te winnen. Een andere vorm van geldleening dus. De inrichting van nieuwe museumlokalen is door den voort- durenden en verblijdenden aanwas der verzamelingen noodza kelijk gewordenhet is beter die zaak iu eens goed dan voor altijd gebrekkig te regelen. Het is heden de laatste vergadering, waarop ons Genoot schap door den concierge J. Machielse bediend wordt. Zooals u bekend is, zijn hij en zijne vrouw benoemd tot weesvader en weesmoeder te Vlissingen. Het Genootschap lijdt daardoor een groot verlies, want de lof mag hun niet onthouden wor den, dat zij de hun toevertrouwde belangen steeds uitstekend behartigd hebben. In zijne plaats is benoemd met ingang van 16 April a. s.

Archief | 1903 | | pagina 20