VIII Vermelding verdient, dat Mevr. de wed. NagtglasGunning zich bereid verklaard heeft om de contributie, welke wijlen haar echtgenoot als lid des genootschaps betaalde, te blijven voldoen. In de vorige algemeene vergadering werd voorzien in de vacature van bestuurslid ten gevolge van de periodieke aftre ding van den heer Dr. R. Bijlsma, die volgens de wet niet herkiesbaar was. Door het bestuur werden aanbevolen de HH. Mr. R. Fruin en Dr. E. Wiersumvan wie eerstgenoemde werd gekozen en zich de benoeming liet welgevallen. De wintervergaderingen hadden elke maand geregeld plaats, behoudens dat door de verhindering van sommige sprekers en kele verschikkingen in de datums noodzakelijk waren. De vergaderingen werden bezocht door ten hoogste 38 en ten laagste 17, gemiddeld door 27 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 4<2, 15 en 30. De October vergadering was als gewoonlijk gewijd aan be richten en mededeelingen. In November hield de heer Mr. J. J. Heyse eene lezing, getiteld: //Een en ander over Noorsche mythologie". In December vervulde Mr. W. Polman Kruseman de spreek beurt met eene lezing over Antonie van Dijck. In Januari had de heer Dr. J. R. Slotemaker de Bruyne tot onderwerp zijner voordracht gekozen//EvolutieSelectie Mutatie". In Februari gaf de heer J. J. M. de Borst Verdoorn eene lezing ten beste over de Zigeuners. De heer Mr. A. A. de Veer besloot in Maart de reeks voor drachten met eene verhandeling: //Verbetering van gevangenen in Amerika". In meest al deze vergaderingen werd verslag uitgebracht over de ingekomen boekwerken door Dr. J. G. Vogler, over de ingekomen voorwerpen door Dr. J C. de Man. In het personeel der conservatoren kwam alleen

Archief | 1903 | | pagina 6