51 De Heeren zagen voor }t stadhuis op de markt de opgewon den menigte en ze bezweken voor den drang. De gevergde resolutie werd genomen en gepubliceerd, edoch met de ver klaring dat de Regeering //er alleen toe overging om eene combustie, waarvan de gevolgen alleraakeligst zouden zijn, te voorkomen". Nu juichte de schare en riep tot driemaal toeHoezee De samenwerking met de boeren zou echter den Ylissinger burgers noodlottig worden. Hoe fel in de kringen der Regenten en hunne vrienden de woede stak over hun nederlaag, blijkt uit een door P. J. C. met groot talent geschreven hekeldichtdat verscheen onder den titelPhilopatriana den ZeeimseJien burger vader en toegewijd. 't Was herfstweer en de lucht, met dikken damp beladen Drukte angstig op de leêntoen brave Burgerhart Verbolgen, daar hij zag zijn overheden smaden, Aldus een aemtocht leeude aan zijne boezemsmart »Wat bindt" dus ving hij aan »0 Vadren! uwe handen? »Brengt u der Gallen schrik of Spanjen in de lij »Neen, kinkels durven thans der Zeeuwen goón aanranden! »De hooivork trotst het zwaard, de tabberd bloost voor 't pij"! '/Wat", zoo roept hij, //beeft gij van angst, omdat de boe- renrekel keft" En dan wordt 't hekeldicht persoonlijk. En de eerste die aangevallen wordt is onze Eerste Genootschapssecretaris Ds. T.teenk. »'t Is in naam van meer dan 8000 gereformeerde liedenzoo burgers der stad Vlissingen als landzaten des eilands, 't is op de gebeden en smee kingen van Gods gunstgenooten't is op de uitspraak en overreding van ons eigen gewisse, ja 't is op 't hartbrekendste begeeren onzer echtgenooten en kinderen dat wij op bekomen consent voor U. E. A. verschijnen met be geerte om staande deze vergadering te resolveeren en te publiceeren dat 't Roomsche kerkhuis van heden af gesloten zal zijn in afwachting van de desisie, door Zijne Hoogheid te nemen.

Archief | 1903 | | pagina 73