52 Waarom o Vlissingersniet voort een stok gegrepen En 't schennig bassen aan dien stouten reu verleerd? Zoo zag men hem welhaast zijn druipstaart henen slepen En tj enkend naar zijn erf en kot teruggekeerd! Bet je "Wolf krijgt tot bescheid: Gewaande vrijheid zal U, in de stoutste zangen Beduiden willenhoe het kussen grof gedwaald En stuurs geweigerd heeft de Burgerbêe te ontvangen Doch 't is het eerste nietdat die Sirene faalt Zwak is echter de verdediging Neen, geen verzoekschrift, maar 't libel werd afgewezen, Door samenrottingstreng verbodenvoortgebracht. Zijn listige eerbiedglimp kon 't Raadhuis niet belezen Het wist, dat hier een wolf hier komt nu uit de spotprent Calchas, de Wolf in 't Woud, de lakenkoopman du Bois op 't tapijt: Het wist, dat hier een wolf school onder 't schapenvacht, Een wolf, wiens heerschzucht hier den scepter vaak wou zwaaien En om 't gemist bestek, zijn spijt in 't woud verbergt. Die is 't die d' oproerhaan doet door den lande kraaien Hierop wordt Columba de wijze raadgeverals de Raaf uit Indië aangeduid, op Ds. Bosboom gezinspeeld als de kraai in 't Boschgeboomte en des Bontaines geschil derd als een fontein vol gif. 't Gold Vlissings kerkrecht 't eerstnu 't steerecht van Westkappel Zoo schreeuwt en krast een Raaf uit In dj en voor de snooden Zoo krast in 't boschgeboomte een kraaiwien 't onheil bolt Een Basilisk, fontein van gif, wiens oogen dooden Staat met geschuifel bij en de Auteur besluit weer met den oprichter van ons Zeeuwsch Genootschap en Pallas' nachtuil lolt^2). Bolt behaagt. 2) Lollen grollen van katten.

Archief | 1903 | | pagina 74