IX deze verandering, dat de lieer F. A. Frederiks wegens vertrek naar elders zijn ontslag nam als conservator der collectie Ethno- grapkica. In deze vacature is het nog niet gelukt te voorzien. Dit personeel is thans aldus samengesteld Bibliotheek: de heer J. Broekema. Zelandia illustrata: de heer M. Fokker. Handschriftende heer W. O. Swaving. Penningen en munten: Mej. M. Gr. A. de Man. Geschiedkundige voorwerpen en zeldzaamheden: Dr. J. C. de Man en J. A. Frederiks. Fossilia (alle in den grond of het water gevonden voor werpen de zoogenaamde steenen kamer)Dr. J. C. de Man en J. A. Frederiks. De ouderwetsche kamer: Dr. J. G. de Man en J. A. Frederiks. Ethnographische voorwerpenvacat. Zoölogie (voor zoover niet onder de andere verzamelingen behoorende) Dr. J. C. de Man. Opgezette vogels: de heer W. Ckr Noske. Entomologie: Mej. Marie de Bruyne. Conchyliënde heer J. C. van der Harst J.Jz. Mineralia en voorwerpen van geologischen aardDr. J. G. de Man (waarnemend). Botanica- Mej. A. P. Ogterop. Schilderijen, platen en portretten: M. Vlamings. In de commissie voor de leeskamer nam de heer Mr. A. J. van Eekelen zijn ontslag als lid en voorzitter; in zijne plaats werd tot voorzitter aangewezen het lid Jhr. mr. A. van Reigersberg Yersluys en tot nieuw lid benoemd de heer W. O. Swaving. De commissie bestaat thans uit de heerenJhr. mr. A. van Reigersberg Yersluys, voorzitter, M. Fokker, J. L. Bleeker, W. O. Swaving en J. Broekema, secretaris. De oudheidkundige commissie bleef onveranderd en

Archief | 1903 | | pagina 7