62 Hier hadden een gedwongen verblijf gevonden een Simon Koets van Serooskerke en een Admaan Koole van Vrou wenpolder met zijn dorpsgenoot Jacobus Mosselman. Te Vlissingen werd du Bois voorgeroepen (18 Nov.). Hij hield zich schuil. Een prijs van honderd Zeeuwsche Rijks daalders werd beloofd aan wie hem overleverde "zullende des aanbrengers naam des verkiezende worden gesecreteerd". Of hij verraden werd, bleek mij niet, doch eerlang zat hij ge vangen. Des Fontaines kreeg na scherp verhoor bevel, zich in civiel arrest te begeven, wat hij deed in vol ambtstenue met mantel en bef. Later werd hij bij Bosboom gezet in den Steen. En eindelijk werd ook apotheker Fret uit zijn apotheek op de Kleine markt gehaald en in Watervliet gebracht. Hem drukte de aanklacht, dat hij gepoogd had de bijltjes uit Middelburg naar Vlissingen te lokken 9). Tjeenk werd wel in verhoor genomen 3)doch op vrije voeten gelaten. Dekte hem wellicht zijn secretariaat van "t Zeeuwsch Genootschap Blijkens de notulen woonde hij op 24 November 1778 de ver gadering van Directeuren bij en zat op 1 December naast Te Water op de Algemeene Vergadering met den burgemeester en den raadpensionaris van Vlissingen en den Ambachtsheer van Westkappel en samen verdiepten ze zich in de nieuwe quaestie van den negotiepenuingzochten naar verbetering der scholen en der armenzorg en lachten over een geestig nastukje van Jon a te... Water. Ja, op 23 Januari '79 vierden ze samen het derde eeuwfeest der Unie van Utrecht, waarbij te Water een gedenkrede hield(die niet gedrukt mocht worden omdat hij beloofd had, nooit iets over de Unie in 't licht te geven), en president Winkelman den wensck uitte, dat, wat inlandsche verdeeldheden usurpatiën en infraction ook teweeg O. Vlissingsch Archief cf. Jaarboeken 1779, blz. 1029. 2) N°. 18 O. V. Archief. 3) Snijders a. w. verhaalt dat Tjeenk te Vlissingen voor 't verhoor moest komeneven als Sibrandus Colomba te Middelburg.

Archief | 1903 | | pagina 84