64 Westkappels Magistraat durfde niet vonnissen. Al de ïïeeren verklaarden liever de smalstad met ter woon te verlaten, dan hunne gevangenen te berechten. En mijnheer Yeth van de Pgree kon geen enkelen plaatsvervanger vinden! Toen werd 't vonnissen overgedragen aan Yere. Ondertusschen hadden (20 November) de Staten de herroeping van Burggraaf voor nul en geen er waarde verklaard en deze .zwierf ten tweeden male als balling in en buiten Wal cheren rond, vaak voortgejaagd van stad tot stad! In de Staten van Zeeland drong van de Perre er telkens weer op aan om de zaak voor 't Hof te brengen. I)en 23 November meldde de Prins, dat hij een request ontvangen had van een groot aantal landzaten met verzoek om gratie voor vigeur van justitie over al wat zij en hun bloed verwanten mogen hebben misdaan en surcliéance van verdere persecu tie. Z. H. vraagt hierop der Staten advies. Deze oordeelen, dat de auteurs en ook de raadgevers, die 't volk systhemata over vrijheid en souvereiniteit hebben weten in te boezemenwaardoor de autoriteit van steden en staten in twijfel getrokken wordt, als pesten en zeer gevaarlijke in strumenten op het rigoureuste behooren te worden gestraft. l) Notulen Staten v. Zeeland. 3) Afschrift van dit Request van den 30 November 177S is op 't O A. te Vlissingen. Requestranten belijden, dat ze >>de onvoorzichtigheid gehad hebben om bij gecommitteerden zich te wenden tot de Regeerders van Vlissingen met 't verzoek om schorsing van 't kerkhuis en tot de E. A. van Westkapelle om schorsing van de uitzetting van Burggraaf terwijl sommigen hunner hem vergezeld hebben toen hij uit Zoutelande weder keerde naar zijn woning. Hun eenige beweegreden is geweest drift voor hun gereformeerde godsdienst en vrijheid, zonder dat er eenige feitelijk heden zijn bedreven. Nu smeeken ze om gratie voor vigeur van justitie. Onder de onderteekenaars is Adriaan Jobse ook HermanüS de Kam Willem Wisse en een I.eyn Ingelse. Bovenaan staat Louwerina Holle- brantse.

Archief | 1903 | | pagina 86