67 liefelijke heiligheid en in die deugd kreeg ze den Heere lief". Hij zag nu //door Gods onmiddellijk licht", //dat er een mid del ter zaligheid was en wie dat middel was". En dat troostte hem. Doch eerst eenige jaren later in zijn ballingschap zou 't hem gegeven worden voor zijn persoon aan te gaan de unio mjstica, waarbij Jezus, als de Bruidegom zich geeft en de begenadigde ziel aanvaardt als zijn eigen, voor eeuwig zijn eigen bruid! Het onderzoek naar de veronderstelde samenzweering tot omverwerping van 3t bewind en aanrichting van een bloedbad onder de regenten bracht, ondanks uitgeloofde premies voor verraders, niets aan 'b licht. Doodvonnissen werden dan ook niet geveld. Doch wel volgden ban, boete en geeseling. Ds. Bosboom werd wegens zijn beleedigeude preek te West- kappel, 't voorgaan in 't gebed bij den vreugdemaaltijd van Burggraaf en 't bijwonen van vergaderingen op den A-beele gecomdemneerd (9 Maart) om publiek God en de justitie op gebogen knieën om vergiffenis te bidden en daarna uit Zeeland verbannen te zijn levenslang. De classis, die hem niet geschorst had, erkende de vacature, onder protest van Tjeenk, Schelvisvanger en Kampmeyer van St. Laurens Willem Meeuwsen onderging dezelfde vernedering en werd ge bannen voor 15 jaren. Ook Du Bois moest zijn inhalen van de boereu met levenslange ballingschap boeten. Des Eontaines' ijveren tegen de Roomsche kerk werd //crimineel en oproerig"' verklaard, hij zeiven //infaem". Uit zijn ambt werd hij ontzet en insgelijks gebannen. En ook aan Eret, die civiel gezeten had, werd 't banvonnis niet gespaard. De //steigerschuit" voerde de veroordeelden naar Breskens. Groote scharen groetten hen bij 't afscheid en verzorgden hen met liefdegaven. Middelburg deed wijzer dan Vlissingen. Hier werden straks Zie Classicale notulen van 3 Juni en 1 Juli 1779*

Archief | 1903 | | pagina 89