88 (C. 74) met eene groote poort mede gaende thuijs De Helle (C. 17) in de Noordstrate". Het erf er van liep tot letter a op de schets hiernaast. 2. Yan hier af boog zich de Brugghestraat (zie letter l.l.) oostwaarts tot den achtergrond van het hotel De Nieuwe Doelen (C. 15 en 16 zie b). Daar had men volgens het Wijkregister//thuijs met een poort ingaende achter met diverse wooningen en grooten hof" (C 76: zie c. c.) Ik vermoed, dat die gang eene verlenging was van de straat genaamd Jaffa, in de richting naar de voormalige Brugghestraat [l. I.). •3. Een achtererf (rZ) van de proserie (provisorie van Wal cheren), waar zich de bergplaats bevond van het steen en puin, afkomstig van de verbouwing van 's-Gravensteen in het jaar 1527 x). Hier zijn wij aan de noordgrens van 's-Gravensteen gekomen. 4. Nu volgt //dat koude huis achter in de plaetse11. (e) 2) met eene erve (7c) er achter, later tot achtererf aan perceel (i) geannexeerd, dat bewoond werd door P. Sohier (C 95) en van een ander perceel (C 96), met een poortje verbonden aan perceel C 10, blijkens eene nis van zeer ouden oorsprong 3). 5. Het u-Gravensteen van na 1301, op de ledige erve van Hozemonds weduwe 4), met een gang (g) en met een binnenplein waarop later de cipierswoning stond. 6. Op de Burg {n. u.) had men een pand genaamd Cra- nenburg (m. m.), dat nog iets verder op de erven zuid aan de Burg doorschoot. De noordzijde van het terrein van u-Gravensteen is door dat van de proserie genoegzaam vastgesteld. De westzijde wordt als volgt bepaald: Het domistadium van Piet er van Ylissingen grensde alzooquod ad partem occidentalem trans Arch. Z. G. vm, 3 stuk 1)1. 146. 3) Arch. Z. G. VIII, 3 stuk bl. 144, 146. 3) Arch. Z. G. VU, bl. 564. 4) Zie hiervoor Hoofdstuk ÏÏI.

Archief | 1904 | | pagina 110