100 heer Mr. R. Kruin. De huizen D. n° 15 werden blijkbaar, even als die voorbij den Waterstaat, niet gerekend tot de Burg maar tot de na 1524 zoo genoemde Balans. Dit pand D. 6, komt met zijn erf aan een steegje, waarvan het grootste deel op het vroeger erf der Minderbroeders ligt want met dit huis begint volgens het Kolder de noord westkant van de Burgen onmiddellijk er op volgt (lees 't huys) van de Minnebroers" en daarop //thuys neffens de Minnebroers-'1 bewoond door G. de la Kossé, hiervoor op D n° 16 vermeld. De scheidslijn tusschen de perceelen D. n" 6 en 7 werd dus vroeger gevormd door de verlenging van den muur van den boomgaard der Minderbroeders, op de voorgaande bladzijde vermeld. Hier moet dan ook de water loop, later het riool, gezocht worden, en inderdaad, zoo deelde mij de heer Mr. Drtjin mede, //loopt er een groot riool, juist op de grens tusschen het huis van de wed. Heijboer (D n° 7) en het mijne (D n" 6), dat dan een overblijfsel van de schei- dingssloot, tusschen het erf van het Minderbroederklooster en de brouwerij, zou kunnen zijn.11 De heer Kesteloo spreekt op het jaar 1592 over eene brouwerij in de Minderbroederstraat 1). Aangezien de Bo gaardstraat in 1591 reeds zijn naam ontvangen had 3), nadat men een erf van Rrancois Reijdaels tot aanleg van die straat gekocht had, zpo moet de Minderbroedersstraat eene andere geweest zijn en meen ik deze hier gevonden te hebben. Het erf van het Minderbroedersklooster lag met zijne zui dergrens aan de Korte Burg en strekte zich uit van perceel D n° 15 tot en met perceel D n° 7. Hier was het even als aan den noordkant door een muur afgesloten. Dit wordt be wezen door de stellage //tusschen den muur der Observanten en de Abdij11 daar, waar naar ik vermoed op de Kaart van Van Deventer een uitweg bezijden het logement van den graaf te zien is 3). Kesteloo IV, 1)1. 21. 3) Kesteloo IV, bl. 17. Zie hiervoor 1)1. 94 uool; 6.

Archief | 1904 | | pagina 122