X VI bakverkoopers- en suikerbakkersgilde in de Oude kerk A" 1682. Door den conservator, den heer M. Eokker, is eene ver zameling prentbriefkaarten betreflende Zeeland aangelegd, welke, keurig geëncadreerd, dezer dagen tentoongesteld is. De verzameling handschriften ontving: eene procuratio ad lites van Jacob Cats op Karei St. Ar- ragon te Sluis, 1658, en eenige andere stukken van Mevrouw de weduwe Meyerle Clercq te Groede. Omtrent het munt- en penningkabinet valt het vol gende te vermelden Van de volgende personenBestuur muziekgezelschap //Apollo" te Terneuzen, P. D. de Yos te Zieriksee, S. Wigersma Hz te Leeuwarden, J. E. ter Gouw te Hilversum, Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluys, Mej. M. J. de Haan, Mej. M. G. A. de Man, wijlen den heer P. C. Plugge, den concierge N. Schoolmeester, allen te Middelburg, werden penningen en mun ten ten geschenke ontvangen. Vele aan de Zeeuwsche munten ontbrekende variëteiten werden door aankoop verkregen, waar onder: een tienschellingstuk van 1690 van dubbele zwaarte, en een dubbele rijksdaalder van 169-1. Ook een goudgulden van de stad Lubeck, te Oost-Souburg gevonden, werd aange kocht. De geheele lijst der aanwinsten luidt aldus; PENNINGEN. 1549. Presentie- of raadspeuuing van Zieriksee, van 3 stui vers. Lood. Marie de Man, Zeeuwsche loodjes, PI. Ill no. 8. z. j. Presentie- of raadspenning vaü VÜssingeu. Lood. Zeeuwsche loodjes, pl. Ill no. 1. 1761. Gildepenning van het krameïflgild te Zieriksee. Koper. Dirks, pl. LXXXno. 2.

Archief | 1904 | | pagina 14