169 1. Langevijllepoorte van de voorsz. stad. Hier begint bet Sant l). 2. Tbuysaancomende de erfgenaamen van J an Dorhout. A Den blok agter de Hoogmeulen. 3. Een buysken, staende west onder de stadscingel. 4. Een oliemoolen mette buy singe daeraentoecomende Charles du Jardijn 3). B Den blok bewesten Heyn Pauwelsen. 5. Op 't Sant. Den boff van de wednwe van Jacob Andoissen met een buysken daerinne. 6. Het buys genaemt den Saeijende landman, staande oppe 't Sant, bewoont by Cornelis Jansen van Hoorn, staande binnen de steenen, beteekenende den ouden accijs 3). 7. Drie kleynebuyskens, aankoomende Hermis van Dalen 4). 8. Een buys, aancomende de weduwe van Willeboort Pauwelsen. 9. Een buys, aancomende Adriaan Cornelissen, te vooren bewoont by "Willeboort Paüwels, wiens buysvrouwe Nelle Brelsen aldaar getapt beeft. 10. Een huysken, aancomende Jan Jansen greelmaeker. C. Den Gasthuys Blok 5). 11. Een buys en de hofstede, aencomende Jan Goossen 6). 12. Een buys, aancoomende de weesen van Baert Pietersen. x) De woorden„hier begint het Sant" staan dwars, met eene dwarslijn van n° 2 tot en met ni 11. 2) Hij was cipier (Kesteloo V, hl. 52). Zijn molen stond volgens de Dub bele 100* penning van Coudekerken hij den singel van de stad. Zie Attesten Yliss. Arch. n« 15. 3) In de herhcrg „de Saeijende landmau" woonde A° 1594 en tot 1603 Pi eter B (Vers zie noot 3 van de voorgaande bladzijde. i) Hier woonde A° 1607 Maarten Pauw els Stoute, naar ik meen, in het meest oostelijke van de drie huizen (zie bladzijde 15 en 16). s) Dit herinnert aan de terra hospitalinm van de Lijst van Echternach op no 67. (Zie ook bladz. 53.) G) Tot hier de vertikale lijn. De greus is hier uitgestrekter aangegeven, dan Maarten Pauwels getuigt.

Archief | 1904 | | pagina 191