173 P. Den blok beoosten Olïnkeheülewegeling ende be noorden den watergank 1). 35. Een huysstaande in den blok achter de hooge meulen, is in de stadt Middelburg ambacbt onder Coudekerke naer Hogelandeparochie 2). Q. Den blok voor Jan ïïumansen Sale. 36. Een klein huyskenaencomende N., staande op liet stuk ambagts genaemt Willingswerve, daar 't contract van spreekt articulo 6 schijnende te weesen een ge deelte van Coudekerkensambagt ende Hogelandepa rochie 3). Alle de blokken van landen ende huysingen, tot nog toe gedisigneert ende in de voorsz. caerte afgecouleurt met groene is der stad Middelburchs ambagt, ende ook alle uyt- gezondert de leste, namentlijk n" 35 ende 36, Westmun ster parochie. Ende de volgende blokken ende huysen sijn voorts van de voorsz. parochie van Westmunster afgeverwet met root. R. Adriaan Leyn Gillis Blok. 37. Een huys, daarinne woont Gillis Themu. 1) Dit blok ligt onmiskenbaar aan don Vlissiugscheu rijweg, tusscbcu den singel en het blok „Bewester Cruyce". 2) No 35 schijnt tot P te behooren. Maar hier zal wel eene vergissing be staan. P blijkt even als G en H geene huizen gehad te hebben. Nu moest bij n° 35 staan de letter A (zie hiervoor), doch zij wordt, als reeds vermeld, niet meer genoemd, maar deswege het hoofd in de beschrijving zelve opgenomen. De lijst verspriugt hier van den Vlissingschen weg naar den Breeweg, waar men ook de letter Q, zal aantreffen. No 35 is zeer waarschijnlijk het hof Enge len b u r g. 3) Men was in dien tijd met betrekking tot de parochie Hoogelande evenzoo in het onzekere, als met de parochie Westmonster in Koudekerkeambacht. De strijd om deu accijns geeft daarvan blijk. In de 6e qua tern bl. 9 van de Attesten in het Vlissingsch dosier staat dan ook: „De blok genaamd „Jan Humanssale" en de blok van Jan Humanssale, die nu met de voors. blok vereenigd is en gelegen zoude zijn in de parochie van Hogelandeof zoo men nu wil in Wel- linkwcrve onder Coudekerke". Men verwarde Hogelande mot Wellingwerve en parochie met ambacht.

Archief | 1904 | | pagina 195