XXIII heer Labrijn aangeboden product, dat aanvankelijk voor lava of slak uit een vulkaan werd gehouden, maar door Prof. K. Martin te Leiden gedetermineerd is als een slak of sintel uit de hoogovens van Engeland, zooals menigmaal aanspoelen aan de Hollandsche kust. Omtrent het kabinet van schilder ij en, platen en portretten, valt te vermelden dat een drietal portretten van Zwingli, van Willem III en van Cornelis van Bynkers- hoek met goed gevolg zijn gerestaureerd, het tweede en derde tevens verdoekt, door den heer J. A. Hesterman te Amsterdam. Het planetarium is verplaatst naar een ander vertrek, terwijl de kamer daarnaast, waaiin het planetarium tot dusverre stondis ingericht tot slaapkamer van den concierge. De inrichting van de tweede verdieping tot mu seumlokalen is, wat de betimmering en beschildering be treft, afgeloopen. Eerlang zal in overleg met de verschillende conservatoren tot de plaatsing der voorwerpen en daarna tot de openstelling voor het publiek worden overgegaan. De leeskamer blijft bij voortduring aan haar doel be antwoorden; de bibliothecaris der Provinciale bibliotheek heeft de lezers aan zich verplicht door enkele periodieke uitgaven, die die bibliotheek ontvangt, op de leeskamer ter inzage te leggen. In het afgeloopen jaar is van de uitgaven van het Ge nootschap verschenen de eerste jaargang van de nieuwe serie van het Archief, waarin zijn opgenomen: het jaarverslag; II. L. de Leeuw, Van den Jordaan tot de Schelde; Dr. L. Wagenaar, Walcheren in 1778; J. W. Perrels, Bijdragen tot de geschiedenis van den Schotschen Stapel te Yere; Mr. B. Eruin, Een brief van Philippus van Lansbergen. De nieuwe

Archief | 1904 | | pagina 21