VIII Het aantal leden bedraagt thans 407 tegen 898 in het vo rige jaar, waarvan 55 (tegen 53) te Middelburg woonachtig zijn. In de vorige algemeene vergadering werd voorzien in de vacature van bestuurslid tengevolge van de periodieke aftreding van den heer J. A. Frederiks, die volgens de wet niet her kiesbaar was. Door het bestuur werden aanbevolen de HH. Dr. 11. Bijlsma en Dr. J. C. Bolle, uit wie eerstgenoemde werd gekozen. De wintervergaderingen hadden elke maand geregeld plaats, behoudens dat door de verhindering van sommige sprekers enkele datums moesten verspringen. De vergaderingen werden bezocht door ten hoogste 26 en ten laagste 16, gemiddeld door 21 toehoorders; ten vorigen jare waren die cijfers 38, 17 en 27. De Octobervergadering was als gewoonlijk gewijd aan be richten en mededeelingen. Dr. J. C. de Man, die tot dusver als verslaggever placht op te treden, maar daarin thans door zijne hooge jaren verhinderd was, had een schriftelijk verslag ingezonden omtrent de ingekomen voorwerpen. Buitendien gaf de heer Dr. J. G. Yogler eene beschouwing naar aanlei ding van eene corrupte plaats in het onderschrift op een der tapijtbehangsels in de vergaderzaal van de Provinciale Staten. In November vervulde de heer N. M. de Ligt de spreek beurt met eene lezing over: //Gosuïnus a Buytendijck". In December hield de heer Dr. L. Wagenaar eene voor dracht over: '/Willem Lodewijk, stadhouder van Friesland". In Januari had de heer Mr. P. Dieleman tot onderwerp //Eene vergadering der Staten van Vlaanderen op 17 en 18 Juli 1578 te Dendermonde". In Februari leverde de heer G. K. A. Nonhebei eene bij drage //Over grondwater en waterleiding". In Maart besprak de heer Mr. W. Polman Kruseman //Frans Hals".

Archief | 1904 | | pagina 6