3 in de provincie Zeeland mijnen dank voor zijne vrijgevige wen ken die ik gaarne lieb aanvaard. De drie deelen van de Kloosterparocliie. Ten einde oneenigheden te vernietigen, vond de Utrechtsche bisschop in het jaar 1266 goed te bepalen, wie er behoorden tot de parochie van het Mariaklooster te Middelburg 1). Daartoe werden doorhem gerekend: Henricus Hugo Kinds zoon en Everdeius zijn zoonHenricus Everdeii zoon en Hugo zijn broeder 2)met alledie wonen of later mochten komen te wonen in het ambacht der tegenwoordige of toe komstige heeren van de Hay man insgelijks Willelmus Laikin 3) en Woudrik met allen, die wonen binnen de wijk (custodiam) doorgaans genoemd //Waghta de Dilf"; evenzoo Johannes gezegd Malegi-iis 4)met allen, die wonen bin nen de //Waghta de Burgh", behoudens voor de laatst genoemde wijk eene uitzonderingdie hierna zal vermeld worden. Archief der O. L. Yr. Abdij te Middelburg door Mlt. R. Fruin 's-Graven- bage bij Martinus Nuitoef 1901. Aldaar Regest N". 52. (Dit werk voorts aan te balen met de initialenArchief O. L. Yr. A). -) „IIuwes Kint de Hatmanc (lees Hughe Ktnt de Haymane) en Heinri Everdeij (lees Everdeii)" komen ook voor onder degenen, die 11 April 1290 den Graai' van Vlaanderen buide deden van hunne landen in Zeeland (zie Oor- kondenhoek II N«. 695evenals Hbinricus f. everden en Hbinricus f. Hugonis in 1218 onder 'sGraven mannen voorkomen bij de twistbeslechting tusschen de heeren van Souburg en den Abt (Archief 0. L. Yr. A. 11. 13J. Doch hier heeft men te doen met drie geslachten. :i) Willem Lay ken poorter van Middelburgverkoopt zijne tienden te Swetelinkerke aan den Abt op 16 (lees 9) Maart 1297 Archief O. L. Yr. A. lieg. 99J. 4) Er komt ook eenen Johan Malegys de Durdraght voor op 8 Jan. 1297 (Oorkondenboek II iVo. 975en evenzoo eenen Jan Madeghys 3 die zijn am bacht bij Domburg hadwaarvan 6 gemeten vrij behoorden aan het klooster van Waterlooswerve Rekeningen der Grafelijkheid van Zeeland onder het Henegomv- sche huis, door Dr. H. G. Hamaker 1, bl. 877 en 491, voorts te memoreeren met de woorden „Dr. Hamaker").

Archief | 1904 | | pagina 25