64 jow are to remove the Scottish staple from Ter Yere to Dort j and to settle it there. And so We bid yow farewell. Given at Our Court at Bagshot the 7 day of September 1668 and of Our reigne the 20th ijear. Lower stood) Bij His Majesties command: Lauderdaill, beinge sealed on red wax. Aldus gedaen, gehandelt, geaccordeert ende gesloten, mits gaders hiervan gemaeckt twee alleensluydende op den eersten October int jaer ons Heeren XYIC acht ende tsestich. Was geteekend Walter Cheislie, Commissioner. Alex. Sandelandis, Commissioner. P. Threipland, Commissioner. William Davidson, Conservator. III. Yerldaring der Schotsche Commissarissen. J) Wij Walter Ci-ioislie, Alexander Sandilandts ende Patricq Treepland, gedeputeerdens van de Roijale Steden van Schotlant, mitsgaders William Davidson, als geautho- riseert sijnde van Sijn Majesteijt van Groot Brittanniën omme bij ons te samen te mogen werden verplaetst de Schotsche stapel van de stadt Yere in Zeelant op soodanige andere plaetse ende havenen, als wij ten beste van deselve bevinden sullen te behooren, volgens de voorschreven respective commissiën, daervan aen ons bij de gemelte Schotsche Royale Steden ende Sijne Hoochtsgemelte Majesteyt van Groot-Brittanniën tot con- formatie van deselve van dates den ixen Martii ende den XXIen Aprill 1668, ende dat wij vervolgens op approbatie van deselve onse hoochtsgemelte committenten tot nedersettinge van de voorschreven Schotsche stapel gecoren ende uijtgevonden hebben de welgelegene ende bequame stadt Dordrecht, omïinght met soodanige rivieren ende andere aencomsten, als ten dienste van Gemeentearchief Inv. 3 hoofdst. I m 284, gedrukt bij van de Wall Handvesten III blz. 1823 cu 1824. 2) v. d. W.: Veere.

Archief | 1905 | | pagina 100