67 de Schotsche stapelwaren conform die van de Engelsche courte alhier residerende, souden werden geëximeert ende vrijgestelt van incomende convoy- ende licentgeldenechter onse meijninge is, gelijck wij oock beloven bij desen, alle soodanige stapel goederen, als bij de Schotsche natie met hare schepen hier ter stede gebracht ende in onse havenen opgeslagen sullen werden, als namentlijcken pletsen, schaepsvellenInrijden, salm, wollkoussens ende andere wolle manufactuerente sullen bevrijden van de voorschreven incomende convoy- ende licent gelden, mitsgaders oock de conchergerie ende leden van de voorschreven Schotsche stapel te bevrijden van alle impositiën der gemeene middelen van consumptie van Staten wegen, soo ende gelijck die van de voorschreven Engelsche courte daervan bevrijt werden, tot haerluyder huyshoudinge ende familiën specterende onder den verbande als naer rechten. Actum den len October XVIC acht ende tsestich. Ende in cas hetgene voorschreven staet, bij ons niet en wiert gepresteertsullen in sulcken gevalle die van de Schotsche stapel oock ongehouden sijn 'tgene bij kaer is belooft, naer te comen. Actum als voren. {Was geteehencl Joh an Hallincg. J. van Beveren. C. de Witt. D. Dammert. Johan de Wit. J. van Neurenberg. Pohpeius Berck. Crispyn van Outgaerden. A. Muys van Holy. Yertaling van het voorgaande stuk. 2) Wee borgemasters and anciant councillors of the citty off Dort doe make knowne and certifie, that wee by our depu ty es, the lords Johan Hallingi-i rulinge borgemaster, Het volgende is met andere hand bijgeschreven. a) GemeentearchiefGopieboek blz. 134.

Archief | 1905 | | pagina 103