70 VI. Verklaring der gecommitteerden van Dordrecht in zake den Sckotscken stapel over artt. 32, 33 en 40 van het Concordaat. 1) Wij van de stadt Dordrecht gecommitteerdens tot de han- delinge van de Schotsche stapel verclaeren, dat de ampliatie achter het XXXII art. van 't Concordaet, met die van de Schotsche natie aengegaen, als te weten de woorden: dese stadt aengaende alsmede achter het XXXIIIe art. de woordenalles nochtans op behagen van Haer Ed: Groot Mog: ende met dien verstande, dat den inhoude van dit artikel al voor ens bij deselve sal moeten wesengeapprobeert, ende laetstelijcke de woor den achter het XLe art.alles nochtans op behagen ende approbatie, als hiervooren in 't XXXIIIe art. gementioneert staet, die van de voorschreven Schotsche natie in ons regart niet en sal prejudiciëren. Aldus gedaen ende dese bij onse secretarissen doen onderteeckenen ende met deser stadts zegel becrachticht op den XIIIIü December 1668. A. Muys van Holy. N. van der Dussen. Vertaling van het voorgaande stuk. 2) Wee the deputies of the citty of Dordt for the treaty of the Scottish staple doe declare, that the ampliation at the latter end of the 32e arte of the agreement, made with those of the Scottish staplethat is to say the wordscoDser- ninge this citty, likewise behynde the 33Uie art': the words all this notwithstandinge by consent and good- likeinge of the States of Holland etc. and provy- den that the contents of this arte be first appro- Gemeentearchief Inv. 3 hoofdst. I no 28'1, gedrukt bij van de Wall Handvesten III, biz. 1826. Gemeentearchief: Copieboelc biz. 136.

Archief | 1905 | | pagina 106