n De Corentsen sijn de beste, costen 8 9 en 10 pont het hondert; alsoo ook de Aiuwaesse; de Wemsen 6, 7 a 8 pondt. Dese colen werden gebruykt niet anders als by de brouwers ende zuykerbackerswerden getrocken by die van Rotterdam, Delft en Ley den ende by tyden in Noort- hollandt; in de provintie van Zeelandt door alle de steden. Staet voorts te noteeren, dat Rotterdam can werden gedient door Luykse ende Engelse kooien. Verleden jaer sijn tot Rotterdam beste Schotse kolen verkogt tot agt, negen en tien pondt het hondert. De Luykse hebben in verleden jaer gegolden vijfftien, sesthien en seventien pondt, en negentien pondt, gelijk deselve jegenwoordigh gelden. De Schotse smee- ofte forniskoolen souden niet hooger moeten ingecoght werden als acht gulden. De Schotten en soude geen coolen mogen leveren ofte vercoopen tusschen Galis en Breemen. VIII. Resolutie der Staten van Holland, waarbij het concordaat wordt vernietigd. x) Saturdagh den drieëntwintighsten Eebruary 1669. By re- sumptie ghedelibereert zijnde op 't rapport ende advis van de Heeren Haer EdGroot MogGecommitteerdenhebbende in gevolge ende tot voldoeninge van derselver resolutie corn- missoriael in date den negenthienden December lestleden geëxamineert ende overwogen seecker contract ofte accordt, tusschen d'Heeren borgemeester ende regeerders der stadt Dordrecht ter eenre, ende William Davidson, als Conserva" teur van de Schotsche natie, ende eenige andere gecommit teerden van deselver natie ter andere zyde aengegaen ende Gedrukt: Resolution der Staten van Holland 1669 blz. 32.

Archief | 1905 | | pagina 108