75 tsestigh ghenomen. Dat wyders d'Heeren Gecommitteerde ra den sullen werden versocbt ende gelast, gelijck deselve ver- soclit ende glielast worden by desen, een waeckent ooge te houden ende exactelijck te besorgen, dat alle 's gemeene lands imposten, ende namentlijck mede de middelen van de bieren ende wynen, aen de stadt van Dordrecht in ammodiatie uyt- gbegeven, binnen deselve stadt over alle de ingesetenen al- daer ende namentlijck mede over de voorschreven Scliotsche koopluyden ende factoors eenparicklijck ende ten vollen ge heven ende effective!ijck betaelt worden. De gedeputeerden der stadt Dordrecht verklaren, dat by de Heeren hare principalen geensints is gehandelt met die van de Schotscke natie tegens de liberteyt van de commercie ende met seclusie van de navigatie ende traffijcque, uyt Schotlandt op andere steden gedreven werdende, ende hebben dien vol gende de bovenstaende resolutie gecontradiceertreserverende daerjegens soodanige verdere aenteyckeninge, als de Heeren hare principalen daerjegens sullen gelieven te laten doen. IX. Rapport over de dagvaart met betrekking tot de vernietiging van het Concordaat en het protest, door Dordrecht daartegen gedaan. x) Maendagh den XXV February 1669. Generael rapport; d'Heeren gedeputeerden bedanckt. De pensionaris Vivien heeft uyt den naeme ende van wegen de Heeren Haer EdAchtbgedeputeerden ter daclivaert om- standich gerapporteerttgeene ter vergaderinge van Ilaer Ed GrMoggeduerende het laetste reces van consideratie was Gemeentearchief: Resolution van den Oudraad 16691671 fol. 9 verso.

Archief | 1905 | | pagina 111