80 cijnsen, te meer daer over eenige dagen en op desen dag de pagters hebben gerefuseert monsieurs Burnett, Andersone Cuningham en S ut tie het biljet van den Conservators clercq, voor ieder een halff vadt bier eta; gaff ten andwoordt, dat hy sulxs belast was van den Heer borgemeesteralhoewel dat Burnett, Andersone, Cuningham en Suttie, soo lang als sy hier ter stede geweest sijn, hebben met haer vieren meer als drie halff vaten bier gehadt. 3 1). De Schotsche schippers klagen seer, dat haer affge- perst sijn voor ieder oxhooft scheepsbier, daar syluyden voor desen noyt iets ter Veer ofte nergens, daer haere stapel ge weest is, betaelt hebben, daerom sal wel sijn, dat soodanigen geit aan haer wederom werde gerestitueertalsoo dat het niet weerd is om daervan mentie te maken, alhoewel dat de schippers en zeevarende luyden, die hier niet geerne comen, soeken alle clagten van misnoegen desaengaande te divul- geeren. 4. Dat goede sorge mag gedragen werden voor suffisante pyloten, omme de schepen uytter zee binnen Goeree off Hel levoet meteen voort binnen de haven van Dordrecht te bren gen, alsoo sy klagen geen piloten voor het landt gesien te hebbenom haar in te loodsenwaerdoor sy genootsaeckt waeren sommige in Zeelant en andere plaetsen in Ilollant in te loopen, tot prejuditie van de negotie en navigatie. 5. Degeene, dewelke tot Hellevoet ingekomen sijn, klagen, dat sy drie pyllotten moeten hebbeneer sy aen de stadt coomenende moeten eenige getyden lang naer een piloot wagten, welk wagten kan veroorsaken een lieele rijs te ver- suymen, zijnde 'tselve tot geen clyne schaede voor de .nego tie ende zeevaert daeromme ordre dient te werden gestelt voor loodsen om haer in en uyt te loodsen en niet meer loosgeit te geven uyt en in, als de schepen, die den Briel incomen, naer Rotterdam en weder vaeren, alsoo de schip- Zie Concordaat art. 20.

Archief | 1905 | | pagina 116