81 pers selver clagen over het extraordinairis afgeperst loos- geldt, alsmede van extraordinaire lastgelt, dat sy hier bin nen Dordregt meerder moeten betalen als op eenige andere plaetsen. 6. Dat de schippers moeten twaelff stuyvers voor ieder last ballast betalen, 'twelk maar balve water in nattigheydt is; ende wanneer het een clyne tijdt comt te leggen, soo en can sulxs geen halff last swaer maeken. 7. Om een reglement te maaken voor arbijtsluyden, schip pers van smalschepenschuyten en schuytevoerdersalsoo dat een schuytevoerder vier stuyvers voor twee persoonen heeft affgeperst tegens de ordre van de magistraet; in cas dat eenige van de arbyders, schuytevoerders ofte wagenaers etc. eenige van de natie qualijk kome te bejegenen of kwalijk spreeken sonder oorsake aen te wysen, aan wien wy ons sullen hebben te redresseeren om reparatie. 8. De zee- en landcaerten tusscheu Hellevoet en dese stadt met den eersten te bezorgen. 9 2). Aan te wysen, van wie wy het geit sullen halen voor het verschoten geld van ligten, trecken door de Kill en toegestane seven vlaggen, alwaer de Conservator twee van be- taelt heeft. 10 3). Te bezorgen tegen Alderhyligen huysen voor de thezaurier, secretaris, clerck etc. 11. Versoekt den Conservator hierop spoedige byeencomste om alles teu besten ende op de sortabelste maniere te stabi- leerentwelk doende etc. 12. Item de havens schoon te laeten maeken ende de steen en van de wallen wegh te laten nemen. Per ordre van Davidson. Zie Concordaat art. 28. 2) Zie Concordaat art. 7. Archief 1905 6

Archief | 1905 | | pagina 117