XIII Kaart van Noord-Nederland in 1560, waarop het bisdom Middelburg in kleuren. Gedenkpenning op het overgaan van Sas van Gent, 1644. Kaartje van Zeeland, 1540. Zeven photographieën van voorwerpen der tentoonstelling van koperwerk, gehouden in 1904. Portret van Johan de Knuyt. Het Geboortehuis van Jacob Cats te Brouwershaven. Tee- kening in O. I. inkt. Geschenk van den heer A. W. M. Mensing, Amsterdam. Het dorp Zonnemaire, 1745. Teekening en geschenk als boven. De verzameling handschriften ontving: een familieregister van het geslacht De Moor, aangeboden door een der laatste afstammelingen, den beer J. J. Vinke te Middelburg. Omtrent het munt- en penningkabinet valt te ver melden Yan de heeren C. A. Kalbfleisch te Ylissingen, A. O. van Kerkwijk te 's-Hage, Joh. W. Stephanik te Amsterdam, Mr. T. J. J. van Uije Pieterse te ConstantinopelM. Fokker, Dr. J. C. Bolle en mej. M. G. A. de Man, allen te Middelburg werden penningen en munten ten geschenke ontvangen. Onder deze zijn de meest merkwaardige eenige Frankische munten bij Domburg op het strand gevondeneene verzameling Turksche munten en de gedenkpenning door Z. M. den koning- vereerd aan wijlen Dr. A. A. Fokker (eene zoogenaamde cho- lera-medaille). Door aankoop werden o. a. verkregen: de hoogst zeldzame halve Filipsdaalder van Zeeland van 1580, een zonnekroon van Karei Y, gevonden te Souburg, en een mid- brons van den Romeinschen keizer Didius Julianus, gevonden in de slikken bij Reimerswaal. Het kabinet werd tijdens de koper-tentoonstelling door ver schillende numismatici bezocht. De volledige lijst der aanwinsten luidt aldus

Archief | 1905 | | pagina 11