98 schuyten ende wagens tot soo redelijcken prijs, als de borgers daervooren gehouden sijn te betalen. '/Ten 29. Wanneer yemant van de natie goederen op tijt van een ingesetene 1) deser landen gekocht (sal hebben) ofte andersints debiteur geworden sal sijn, sal deselve ingesetene deser landen vrystaen syne schuit aen dïïeer Conservateur bekent te maken en aen te laten teyckenenopdat daervan tallen tyde soude mogen blijcken Ende in alle gevalle, tsy dat de schuit aengeteyckeut of niet aengeteyckent moehte wesen, tot voorcominge van wanbetaling sal de crediteuren vrystaen 2) de debiteuren, derselver erfgenamen of execntoren in Schotland te mogen betrecken voor de court van den lieer Conservateur alhier, welcke, by letteren van dlieer Conser vateur beschreven sijnde, gehouden sullen wesen voor dese court te regte te komen staenen comparerende of niet com parerende, sal sommarie geprocedeert werden tot sententie, welcke dHeer Conservateur in Schotland ter executie sal doen stellen ende de crediteuren helpen aen haere volle gerechtigheyt. //Ten 30 sullen de Schotse coopluyden hare stapelgoederen alhier selve wel mogen vercoopen maer daertoe geen makelaer s) mogen gebruycken, sonder dat den makelaer daertoe door een van de residerende factours alhier geïnpetreert ware.'" Achter dit stuk sijn nog eenige secrete artikelen afgeschre ven die hier in hun geheel worden afgedrukt //Alsoo by contract over de Schotse stapelbinnen dese stadt opgerecht en op huyden wedersijts geteyckent, noodich is over eenige poincten secretelijck te accorderensoo ist, dat men over deselve verdragen is, alst volcht: //Eerstelijck dat, hoewel by(t) 3' articule vant voorschreven nieuwe stapelcontract gesecht is dat de vrydommen van convoy-, licent-, veilgelt en lastgelt geconsenteert werden op aprobatie van de Ileeren Staten-Generaeldaertoe de magistraet alle l) Het HS. heeft: gesetten- a) Het HS. heeft: aen. 3) Het HS. voegt hier in: daertoe.

Archief | 1905 | | pagina 129