94 mogelijcke devoieren sal aen wen den soo ist nochtansdat men daerover nader onder secretesse geaccordeert isdat alle deselve vrydommen sullen 2) werden gepractiseerttsy me(n) de appro batie van de Heeren Staten-Gfeneral konde vercrygen ofte niet. //Ten is goetgevonden en verstaen aen de heeren com missarissen van Sijn Hoocheyt te refereren en stellen het pounct van de Schotse ellemate. //Ten 3 5) nopende de versochte vissels is goedgevonden tselve te refereren ter dispositie van Sijn Hoocheyt(s) commissarissen. //Ten vierden G) om stapelgoederenbuy ten froude of pre judice van dit contract in een ander haven gearrifeert en gelost om door langst de stroomen na dese stapelplaets gebracht te werden, vry door te mogen brengen (sal men) de favorabele intresse van de heeren Syne Hoocheyts commissarissen weder- sijts ofte gesamentlijck versoucken. //Ten 5tlen 7) voor tgene dïïeer Conservateur in sijn particulier aengaet, relaeteren(de) tot een huys en andere particuliereteyten, dat officie aencomende, tselve wert gelaten aen de bovenge- melte Syne Hoocheyts commissarissen. Ende sal de magistraet (haer) met haer voorschreven aen Syne Hoocheyt adresseren B), ten eynde die van Dordrecht over tversetten van den stapel geen onredelijckheyt mogen plegen. //Ten 6 9) sal met Sijn Hoocheyts commissarissen voornoemt geconfereert werden om de Schotse kolenkleyn en grootmede te konnen maken tot stapelgoederen. //Ten 7 sal gesproken werden met den overdeken van tschip- persgilde alhier om een goede ordre over t(h)alen en schieten van ballast te beramen/'' Er schijnen in 1675 echter geene geheime artikelen te zijn vastgesteld; in verscheidene quaesties, die in deze artikelen worden aangeroerdis bij het definitieve contract voorzien. l) Deze beperking komt wel in bet Concept, niet in bet Contract zelf voor. Het HS. heeft: sal. 3) Vgl. 1675 art. 32. 4) Het IIS. beeftdat. Vgl. 1675 art. 32. Vgl. 1675 art. 3S. 7) Vgl. 1675 artt. 30 en 39. s) Het HS. heeft: intreseren. 9) Vgl. 1675 art. 37.

Archief | 1905 | | pagina 130