121 fensijff, door ofte van wegen eenige vlugtige rebellen, vyanden ofte andere gedisaffectioneerde tot Sijn Konincklijcke Majesteyts persoon en regeringe, insgelijcx, sooveel in haeris, te verhin deren het drucken en publiceren van alle seditieuse boucken en pampletten binnen hare jurisdictie, alsmede het transpor teren van dien naer eenige van Sijn Majesteyts domeynen en byaldien iets sulcx naderhant ontdeckt wierd door den Conservateur ofte sijn depute ende informatie daervan ge geven aen de magistraetsullen Haer EdAchtbden persoon soo overtredende, in hare jurisdictie bevonden werdende, spoe- diglijck doen straffen naer verdiensten. 2. 2) Dat daer magh sijn een vaste correspondentie en overeencominge tusschen de Konincklijcke Coopsteden van het coninckrijck Schotland ende de achtbare magistraet der stadt Campvere met de approbatie van Sijn Konincklijcke Majesteyt als marquis van Vere ofte van desselfs gecommitteerde tot de vaststellinge van de Schotse stapel-court in de voorschreven stadt Campvere voor den tijt van 21 jaren naer dato deses vastende naer dexpiratie van dien sooveel langerals de Royale Borrouws en de stadt Vere te samen accorderen sullen; dogh sal dit contract sijn effect nemen met het sluyten en onderteykenen van hetselve by dheeren gedeputeerde weder- sijts, om aldaer te genieten de privilegiën ende vrydommen, gementioneert in de volgende artikelen, met alle andere voor- reghten, voor desen by oude contracten door dese stadt ge- consenteert, specialijck dat van den jare 1612, uytgenomen in sooverre als deselve by desen overeencominge soude mogen vernieuwt ofte hiernamaels nader op geaccordeert werden tot de vordere aenmoediginge van de voorschreven entercourse van negotie; ende dat de achtbare magistraet van meergemelde stad Campvere sullen publijcque versekeringe geven, dat ge- duerende den geheelen tijt van dese overeencominge den wel- Het HS. voegt hier in: de. 2) Vgl. 1675 art. 2.

Archief | 1905 | | pagina 157