123 kousen, salmroet, oly en alle soort van getonde vleesspeek en boter; leer, gemaeckt en ongemaeckt; gelijck oock in re- guard dat salm is soo teder en verderflijeken goet, het is by desen verclaert, dat sodanigen quantiteyt daervan, als van Schotlant tot Vere komen sal na den len October jaerlijcx deselve sal aldaer niet langer blyven leggen als tot den len November naestvolgende; ende indien salm komt na den len November, dat de eygenaers na de ontladinge van deselve salmgepackhuyst of gekeldert sijndesullen na gedane be- hoorlijcke pnblijcke presentatie van vercoopinge binnen Vere de vryheyt hebben om met de voornoemde salm te gaenal- waer het haer gelieft, ende te transporteren deselve tot soo- danige plaetsen, daer syt best vercoopen konnen, sonder iets anders te betaelen als de gerechtigheden, die den Heer Con- servateur toecomt. Daarenboven wert by desen oock verclaert, dat, dewijl kou- sens een ware sydie niet dickwils verkogt wert tot de sta pel-port het sal geoorloft wesen voor de coopmaneygenaer sijnde in cas daer geen gelegentheyt wesen sal om deselve te vercoopennadatse daertoe alvorens behoorlijck en publijc- kelijck sullen wesen gepresenteertbinnen twee maenden na het importeren tot Vere om deselve te transporteren na eenige andere havens, alwaer sv best verkogt mogen worden, ende dat sonder eenige imposten te betaelen, behalven den Heer Conservateurs gerechtigheyt alleenlij ck. 4-. Dat den Heer Conservateur souder belet, verhinde- ringh of molestatie jurisdictie magh excerceren in alle saecken, civiel en crimineelover de persoonen en goederen van alle diegene, welcke de Schotse stapel aenhoorende sijn, alsmede over alle andere van de Schotse natie, aireede woonende ofte welcke na desen souden komen woonenverblyven ofte logeren binnen de stadt Campvere ofte desselfs vrydommen, soodat geen magistraetspersoon off rechter van dese stadt macht sal Vgl. 1675 art. 4.

Archief | 1905 | | pagina 159