XVIII van den heer H. G. Hammacher te Groede een honten halve Nederlandsche schepel; van den heer M. Fokker een antieke armstoel; van den heer Mr. W. Polman Krnseman: negen antieke stoelen2 blauwe bordjes met portretten van koning Willem I en Chasséeen oud-Zeeuwsche kloktwee medaillons van ge sneden hout; de tafelen der wet van Mozes in lijstje; 34 glazen gebrand glas, in lood en eikenhout gevat, afkomstig uit de voormalige glasbranderij te Yeere; een kerkebriefje van 26 October 1851 in lijstje. De verzameling fossilia ontving: door aankoop eenige aarden potjes, opgegraven uit het vroe gere klooster Leliëndale bij Haamstede en Schouwen; van den heer J. A. Prederiks te Middelburg een fragment van een steenen monniksbeeld, afkomstig uit "Vrouwenpolder; van den heer A. G. C. Danckaerts te Cortgene eenige steenen van den ouden stadsmuur aldaar; van den heer Mr. T. J. J. van Uije Pieterse te Constanti- nopel een fragment van een Tanagra-vrouwenbeeldje, slinger- steenen, lampjes en andere opgegraven steenen voorwerpen. Voor de ouderwetsche kamer zijn de volgende aan winsten te vermelden: van den heer LI. A. Snouck Hurgronje te Middelburg een koperen snuiter; van den concierge NSchoolmeester een ouderwetsche ijzeren waterketel van den heer Mr. W. Polman Krusemaneen gesneden houten naaidoos; een rolplank en rol voor het plooien van mutseneen komfoortje van djeddi-hout met rood-koperen test. De afdeeling ceramiek onderging geene vermeerdering. De verzameling ethnographische voorwerpen werd vermeerderd met het volgende:

Archief | 1905 | | pagina 16