124 hebben om te determineren in ofte over eenige questie, dif ferent ofte sake, civil off crimineel, teeniger tijt voorvallende tusschen twee van de Schotse natie, maer sal de sake alleen- lijck bepleyt, toegewesen en by diffmitive sententie gedeter- mineert werden door de Gonservateurs court, ende dat sonder tegenspreken ofte appelleren; ende bygevalle van inciviliteyt t wis tingetegenstellinge ofte resi(s)tentie sal de achtbare magis- traet deser stede Campvere den Conservateur ofte sijn depute alle hulpe en assistentie toevoegen om den overtreder te brengen tot gewoonelijcke en verdiende straffe. Ende dat alle acten vonnissen, ordonnantiën en sententiën, gemaeckt ende by de Gonservateurs court uytgesproockenalsmede certificatiën ende letteren testimoniaeluytgegeven, erkent en toegestaen onder de bant van de Conservateur, sijn depute en secretaris, met het officie-zegel daerop gedruckt ofte aen gehangen, sal in alle saken, tsy civil off crimineel, gehouden en geëstimeert werden alsooseer verbindendewettigh en autkentijcq tot alle intentiën en propoosten als eenige andere, uytgegeven ofte toegestaen by de magistraet of rechters deser stede in saecken hare jurisdictie aenbehoorende. Ende sal een lijste ingegeven werden binnen ses weecken na de approbatie van desen con- tracte van degenedie onder de Schotse court binnen de stadt Campvere sullen woonen ofte daernamaels sullen comen woonen van tijt tot tijt. 5. Indien eenige questie ofte actie civil quame voor te vallen tusschen eenige van de Schotse natie en eenige van de iuwoouders der voorschreven stadt Campvere, hetsy inge- boorne ofte vremdesal in sulcken gevalden eyscher ofte eerste aenclager een Schotsman sijnde, gehouden wesen eerst en voor al hem selven te vervoegen by den Conservateur ofte sijn depute, ende een Euytsman sijnde, aen de magistraetom vredemakers hiertoe genomineert over hare questie te doen vergaderen. Ende gemelte Conservateur mitsgaders de magis- Vgl. 1675 art. 5

Archief | 1905 | | pagina 160