125 traet sullen wedersijts alle jare dry persoonen nomineren tot vredemakers, de presente de absente vervangende, die sullen over de voorschreven differenten vryëlijck mogen ondersoeck doenarbitereren ende determinerenende de vonnissen en sententiënby haer daerover opt verdragh off gewillige sub missie van partyën te passeren, sullen tot alle intentiën en propoosten soo weerdigh gehouden werden, alsof deselve in rechten gepasseert waren voor de magistraet der voorschreven stede of de Conservateurs court; ende dat alle sodanige arbi trale sententiën ende vonnissen, soo uytgesprokensullen met alle expedition ter executie gestelt werden volgens de privi legiën deser stede ende de wetten van den lande. Maer de stemmen van vredemakers als de saken aen haer verbleven waren stekende tegen den anderen, soo sullen deselve vre demakers een super-arbiter kiesen om uytspraeck te doen; en wanneer partyën den anderen niet en willen verstaensal de sake door den gerechte deser stadt binnen veertien dagen naerdat deselve in state van wysen gebracht sal sijn, ter pre sentie en overstaen van den Heer Oonservateur ofte sijn gede puteerde werden gedecideert. Ende soo het quame te ge beuren, dat eenige van de Schotse natie iets te doen heb ben voor de Heeren de Staten ofte den raad van Zeelant, de Heeren van de admiraliteyt ofte den raet der stadt Mid- delburgh, tsy door ophouden van hare schepen, confisque ren van hare coopmanschappen ofte eeuigerhande andere oor- saeckenin sulcken gevalle sal de magistraet der stadt Campvere gehouden wesen haer assistentie te doen door haren pensionaris off iemant anders uyt haren raet, ten eynde die van de Schotse natie wel mochten gehandelt werden en sooveel gefavoriseert als eenige van haere eygen borgers. Ende sal de magistraet der stadt Vere verplicht sijn om in alle voor vallen aen de Schotse natie te doen alle behoorlijcke assisten- Het nu volgende ontbreekt in het contract van 1675.

Archief | 1905 | | pagina 161