126 tie, even en in dier voegen als Haer Ed: Achtb sijn geobli- geert te doen voor Haer Edeygene borgers. 6. Ten eynde dat het volck van de Schotse natie niet gefrnstreert sonde wesen van het woort Godts ende de exercitie van de Gereformeerde religie in haer eygen taelde magistraet van der Vere sal by desen verpligt wesen binnen een jaer na donderteykeninge van dit contract te versorgen, dat de oude afgebrande kerck wederom werde herbouwt, ofte wel binnen twee maenden de Schotse natie accomoderen met soodanigen bequamen plaets, daer deselve haren godtsdienst sullen konnen excerceren, ende deselve te versien met alle nootsaeckelijck- heden, vereyst tot pligtigen ordre en regte administratie van den godtsdienst en de exercitie van dien volgens de leere dienst en decipline, erkent, gepractiseert en wettiglijck geësta- bileert in het koninckrijck van Schotlandt; oock mede een bequaem kerckhoff om de doode van die natie ende gene an dere sonder voorgaende consent van den Conservateur ofte sijn depute in te begravenalsmede sodanigen plaets in de kerck, als by den Conservateur ofte sijn depute sal werden goetgedacht; de voorschreven kerck off plaas en kerckhoff behoorlijck geprepareert gehouden te werden tot stadts costen ende exempt te sijn van eenigh grontrecht, dat soude mogen werden gepretendeert voor begraven van binnen ofte van buyten de kercke; en vryheyt te hebben om haer dooden te begraven teeniger tijt op den dagh ofte by nagte naer hun welgevallen, sonder eenige boete daer van te betalen. Ende dewijl die van de Schotse natie sedert het afbranden van hare kerck het huys, den Schotsen armen aenhoorende, staende in de Wijn- gaertstraet, hebben geëmployeert tot het plegen van den godts dienst, ende dat de magistraet schuldigh heeft geweest haer te voorsien van een kerck, soo is by desen geconveniëertdat over huyr vant voorschreven huys en reparatieaen hetselve Vgl. 1675 art. 6. Het nieuwe artikel is aangevuld met bepalingen omtrent het herstel der afgebrande kerk.

Archief | 1905 | | pagina 162