127 gedaenniet sal werden gepretendeertwerdende hetselve by desen gequiteert; dat daerentegen de magistraet van Vere aen- nemen en beloven te betaelen de jaerlijxse schattinge, op het selve huys en erve gestelt, en sulcx voor den tijt van de aen- staende 21 jaeren, sijnde den tijt van dit contract, ende voorts oock alle de jaren schattinge, die tsedert het afbranden van de gemelte kerck tot dato van de ratificatie van desen con- tracte sullen wesen gepasseert; en daerenboven dat de obliga tion, de Schotsen armen toebehoorende en tegenwoordigh in bewaringh van de stadt Yere, sullen aenstonts overgelevert worden aen den Heer Conservateur ende mr. Thomas Hoogh, jegenwoordigh predicant van de Schotse natie, met tbetalinge van alle de intresten, die ontfangen sijn geweest, sedert dat deselve obligation aldereerst in handen van Haer EdAchtb sijn gecomen, welke overleveringe van de voornoemde obliga tion en verloopen intresten de magistraet van Yere aen den Heer Conservateur en voorschreven predicant van de Schotse natie heeft gepresteert volgens de rekeninge-courantdaervan sijnde, en waervan den gedagte Heer Conservateur en predicant quitantie van voldoeninge hebben gegeven. Insgelijcx te hebben een predicant, voorsanger en koster ten dienste van de voornoemde stapel-kerck volgens hare respective beroepingen; ende de voorschreven predicant behoorlijck gead- mitteert sijndesal de stadt besorgen en presterendat den predicant sijn jaerlijcx tractement ende onderhout ontfangen salsooals tegenwoordighende dat sy oock haer uytterste devoir sullen aen wenden om een behoorlijck tractement voor den voorsanger en koster te becomen en doen erlangen; en byaldien de voorschreven gemeynte soodanigli quame te aug- menteren, dat het nootsaeckelijck bevonden wiert een twede predicant tot assistentie te hebben, diens onderhout sal sijn tot coste van de Schotse natie. 7. Tot het beter voorcomen en ontgaen van alle periculen Vgl. 1675 artt. 7.

Archief | 1905 | | pagina 163