7£ 7 V/ 129 Olyphant; ende dat deselve vry gehouden werden alleenlij ck tot het gebruyck van de Schotse natie, voorsien met palen, crane, goede hulpe en assistentie van boots, dikboots en lig- ters, voornam en tlijck wanneer het vriest, ende dat de schepen niet en konnen in de haven komendatter een goet getal van sledenwagens en arbeyders geappointeert werden tot het tydig laden en lossen van hare schepen en goederen, welcke arbeytsloon gereguleert sal werden by de Conservateur en ma- gistraet van dese stadt. Ende of het gebeurdedat de haven door de magistraet soo geappointeert, niet sufhsant en ware om alle de Schotse schepen, die daer soude mogen komen, bequamelijck te konnen bergen, in dat geval sal de magistraet haer doen accomoderen met soo veel meer plaetse, als noodigh sal sijnhaer havenmeesters gelastende alle andere schepen van de kaye te doen vertrecken, opdatter geen moeyelijck- heden mogten ontstaen tusschen de bootsgesellen van de Schotse en die van de andere natieende de magistraet sal soo- danige ordre stellen op dit poinct, dat die van de Schotse natie geen reden mogen hebben van klagte. Ende de haven meesters sullen door de magistraet geordonneert werden de voorschreven haven en kayen onbelet en suyver te houden, dat de schepen van de Schotse natie gemackelijck mogen los sen en laden sonder verhinderinge of molestatie. De haven meesters sullen oock sorge dragen op alle occasionSchotse schepen in of uyt willende, dat de haven onbeset en open sy sonder eenigh beletsel. Ende byaldien de havenmeesters of imant anders in haren name teeniger tijt quaetaerdiglijck quamen los te werpen of af te kappen van de kaye eenige kabel of touwe van eenige van de Schotse schepen, soo sul len sy daervoor door de magistraet in presentie van den Conservateur ofte sijn depute gestraft werden. Ende indien de magistraet off havenmeesters comen in gebreke te blyven aengaende iets, in desen articul begrepen, soo sal de ma gistraet moeten verantwoorden voor alle costen en schaden daerdoor geleden. Archief 1905. 9

Archief | 1905 | | pagina 165