1.30 9. 1) Dat de kooplieden van de Schotse natie, hier ter stede komendein haer verhandelinge wel gedient mogen wer den van dragersarbeyders en wercklieden alsmede met kelders packhuysen en solders tot redelijcke pryse tharen coste; ende byaldien eenigh borger of ander inwoonder de voorschreven kooplieden afvorderde onbehoorlijck loon, soo sal de magistraet der voorschreven stadt Vere tselve modereren; ende de ar beyders en werkluyden loon sal betaelt worden volgens de prysen, die geaccordeert sullen werden by den Conservateur en magistraet deser stede, waervan een lijste tot dien eynde gemaeckt en gepubliceert sal werden, te weten van sleden, wagens en arbeyders, alsmede van de schippers van schepen en schuyten, die van dese stadt naer Middelburgh off naer eenige andere plaets binnen de Seventien Provintiëu met eenige goederen sullen komen te varen, twelck deselve schippers, arbeyders en wercklieden gehouden sullen wesen onverbrekelijck te observeren en naer te komen volgens den inhout van dien ende de schippers van de schepen en schuyten sullen verant woorden voor alle schade, aen de goederen geleden tusschen Middelburgh of eenige andere plaetse en de stadt Vere, door haer versuym veroorsaeckt. Ende alle de geloste coopmanschap- pen ende goederen, uyt de Schotse schepen voortcomendevan de kaye sullen vervoert en verwerckt sijn des winters voor den dry uyren namiddagh en somers voor den ses uyren savonts. Ende byaldien eenige van de voorschreven arbeyders off wercklieden eenigh coopman, factoor, schipper, bootsgesel of ander persoonvan de Schotse stapel aenhoorendeonbeleef- delijck quame te beyegenen tzy met woorden of metter daet de magistraet sal aenstonts deselve doen straffen naer merite van de daet. Ende byaldien eenige van de goederen of waaren de voorschreven cooplieden toebehoorendeeenige schade of ongemack quame te lyden door onvoorsigtigheytmoetwillig- heyt ofte uytstel van de kraanmeestersynen subsituyt of Vgl. 1675 art,. 9.

Archief | 1905 | | pagina 166