131 dienaers, door hem te wercke gestelt tot het laden en lossen van schepende craanmeester sal gehouden wesen de schade en verliessoo veroorsaecktte vergoeden en by refuys door de magistraat daartoe gedwongen werdeninsgelijcx sullen oock de arbeyders en slenaers gehouden wesen ende geconstringeert werden de schade, door haer veroorsaeckt, te vergoeden. 10. 1) Sal tot beter aceomodatie van die van de Schotse natie in dese stadt deselve voorsien en gegeven tot haer ge- bruyek werden een goet, ruym en gesont huys, bequaem tot een conchergerie, welck huys sal vry sijn van alle accijnsen en imposten op alderhande wynen en bieren; en de huyshuyr en reparatie van tselve huys sal wesen tot laste en coste van de stadt Yeresullende Haer EdAchtbhet huysdat van outs voor die van de natie tot date deses is geëmployeert en gebruyckt, dat nu in quade staet is, genoegsamelijck repa- raren en meliorerenende byaldien het voorschreven huys niet bequaem bevonden wert tot een conchergerie na gedaene ver- beteringe, sullen de heeren van de magistraet gehouden wesen een ander en bequamer buys tot een conchergerie te versorgen en approprië-ren en dese huysinge te vergrooten off accomoderen opdat dese capabel en groot genoegh sy. Ende indient noo- dïgh bevonden wert een twede conchergerie op te rechten, sal deselve genieten alle deselve vrydommen met de eerste conchergerie, behalven dat de huyre van het huys sal ten laste van de natie sijnende tot laste van de concherge wesen hetgene binnenshuys door moetwil off onvoorsigtigheyt gebro ken soude mogen werden. 11. 2) Dat indien het quame te gebeuren twelck Grodt verhoede dat iemant van de Schotse natiede Schotse stapel- court aenhoorende ofte van deselve dependerende, in dese stadt of jurisdictie van dien quame te begaen sodanigen delict ofte faute, waervoor hy behoorde capitalijck gestraft te werden Vgl. 1675 art. 10. Het nieuwe artikel is eenigszins anders geredigeerd met het oog op den vervallen staat der conciergerie. 2) Vgl. 1675 art. 11.

Archief | 1905 | | pagina 167