132 tsy met het verlies van sijn leven of eenigh lit, in sulcken geval sal liet by dit articul toegestaen sijn, niettegenstaende liet voorschreven delict, dat sijn goederen in geenderley wyse verbeurt ofte confiscatie onderworpen sullen sijn, maer dat deselve vry sullen blyven voor syne erfgenamen of executeurs, mits betalende thien ponden Tlaems, volgens de privilegiën, door de graven van Zeelant aen deselve stadts ingesetenen in sulcken gevalle vergunt; insgelijcx alle de goederen, die in syue bewaringe sullen bevonden werden, eenigh ander coopman, principale of vrient toebehoorendegeen confiscatie onder worpen sullen sijn over eenige ofientie, by hem gecommit- teert, al waer het in crimen laesae majestatisvan wat natuyre die soude mogen wesen, maer sullen de voorschreven goederen vry gehouden ende de rechte erfgenamen en propriëtaire over- gelevert werdenende oock dat niemantdie onnosel of onschuldigh is, voor de ofPentie, schuit ofte faute van een ander sal in eeniger wyse gearresteert of gemolesteert werden, tsy in persoon of goederen, tensy hy in persoon ofte goederen voor een andere bevonden sal werden verbonden ofte verobli- geert te sijn. 12. Dat geen arrest op iemant van de Schotse stapel in persoon of goederen verleent sal werden binnen dese stadt off jurisdictie van dien dan na gegeven vonnis, ofte datter goet fondament de fuga ofte van sigh te absenteren syen geen vonnisse gegaen sijnde, sal de magistraet geen arrest verleenen dan na voorgaende kennisse van den Lord Conser- vateur ofte sijn gedeputeerde, in de stadt wesende; ende byal- dien de schuit ontkent wierde, sal borge gestelt werden voor sijn vertrecktotdat met kènnis van saken tproces afgedaen sal wesen. 13. 2) Dat geen inboorlingh off vremde, borger der voor schreven stadt ofte inwoonder derselver ofte jurisdictie van diensal vermogen of gepermitteert werden te negotiërenhan delen of trafiqueren in Schotlant in eenige goederen ofte Vgl. 1675 art. 12. 3) Vgl. 1675 art. 13.

Archief | 1905 | | pagina 168