135 schuldigh wesende aen iemant van de stapelquame te fail leren of andersints noodigh ware een curateur te stellen over syne goederen, sal de magistraet met den Conservateur gesa- mentlijck kiesen een curateur ad opus jus habentium. 16. T) Tot bet beter versekeren van de middelen van eenige der Schotse natie, dewelcke in dese stadt soude comen te overlyden, de magistraet sal by dit articul gehouden sijn aen die van de voorschreven Schotse stapel-court te vergunnen en toe te staen, soo iemant van hare ledematen sterven of uyt dit leven scheyden intestato off sonder testament of uyterste wille te maken, dat dan en in dat geval haer goederen en middelen sullen moeten comen onder de administratie van de Heer Conservateurs court, in sooverre dat nogh de magistraet (nogh) oock de weesmeesters deser stede niets te doen sullen hebben met de voorschreven goederen ofte middelen van de persoonensoo overlydendeofte eenige authoriteyt over deselve sullen exerceren. 17. 2) De magistraet belooft en consenteert by dit articul, dat den Conservateur ofte sijn depute sal mogen gebruycken, als het hem gelieft, het gevangenhuys deser stede, voorsien met alle nootsaeckelijckhedendaertoe behoorende, in ketwelcke den Conservateur ofte sijn depute sal mogen doen gevangen setten alle soodanige schuldenaersovertreders en boosdoenders van de Schotse natie, welcke den voorschreven Conservateur ofte sijn depute sal gevangen setten ende weder loslaten naer sijn ofte haer welgevallen, sonder tegenspreken ofte gehouden te sijn aen de magistraet deser stede daervan eenige informatie te doenende dat den cipierbewaerder van het gevangenhuys ofte sijn officieren gehouden sullen wesen alle behoorlijcke assistentie te verleenen aen de voorschreven Conservateur ofte sijn depuyte, soo dikwils als hy 3) ofte sylieden daertoe ver- sogt sullen werden. Vgl. 1675 art. 16. Vgl. 1675 art. 17. s) Het HS. heeft: sy.

Archief | 1905 | | pagina 171