136 18. x) Ende tot meerder versekerheyt van de coophandel der voorschreven natiesoo is by desen geaccordeertdat de magistraet op alle behoorlijcke en beqname occasiën in tijt van oorloogh en dangier van de admiraliteyt van Zeeland versor- gen sal twee toegeruste oorlooghschepengemonteert met niet minder als 30 stucken geschut, die vrylijck uytgaen mogen om de schepende Schotse natie aenhoorendete convoyeren naer eenige plaets ofte plaetsen binnen de riviere, Forth ge- naemt, ofte eenige andere plaetse in het koninckrijck van Schotland, den len April jaerlijcx en den len October daerna oude stijl sullende den vasten tijt wesen voor de convoyen om op te passentenzy dat op eenige gebeurlyke voorvallen den Conservateur ofte sijn depute de magistraet van Ter Vere sal aendienen om de geseyde convoyschepen eerder of later te sendenhetgene Haer EdAchtbsullen gehouden wesen om toe te staen. Ende sullen de voorschreven convoyschepen over de 14 ofte ten uyttersten 20 dagen aldaer genootsaeckt wesen te vertouven en wagten om deselve Schotse schepen ofte an dere schepen wederom te geleyden naer dese stadt en plaetse ende deselve voorschreven Schotse schepen alhier sijnde, sullen Haer EdAchtb alle devoiren aenwendengelijck voorhenen altijt hebben gedaen, om deselve met goet convoy wederom te laten retourneren na Schotlant. 19. s) Het wert by dit articul toegestaen, gelijck de ma gistraet deser stadt beloven en toestaendat sy by nagte goede en suffisante wagt sullen doen houden op stratenvoorna- mentlijck in die plaetsendaer het meerendeel der packhuyseu van de Schotse stapel-court sijnen sullen oock sorge dragen dat de inwoonders en borgers deser stede haerselven vreed- samelijck en op een vriendelijcke maniere sullen toonen en aenstellen ontrent alle de ledematen van de voorschreven stapel-court. Verder consenteert oock de voorschreven magi- Vgl. 1675 art. 18, welk artikel echter aiulers is geredigeerd. 3) Vgl. 1675 art. 19.

Archief | 1905 | | pagina 172