137 straefc by desendat die van de Schotse stapel mogen in haer dienst nemen sodanigen doctoor in de medicyne, chirurgijn, barbier en apothecair, als haer goetduncken sal, sonder tegen- seggenwelcke oock genieten sullen alle sodanige immuniteyten en privilegiënals door recht en gebruyck de doctorenchirur gijns en apothecairen deser stede eygen sijn en toecomendealle andere doctoren, apothecars en chirurgijns deser stede sullen oock vryelijck toegelaten werden te practiseren onder alle die van de Schotse natie, hier residerende, gelijck oock door de magistraet belooft wert aen den chirurgijn van de Schotse natie een bequame vrywooninge. üe magistraet is by dit articul gehouden te versorgen en appropriëren tot het gebruyck van die van de Schotse stapel een bequame plaetse voor hare coopluyden en factoors om hare schaapvellenhuyden of andere goederenwelcke in perijckel sijn van door water of andersints schade te lydenin te verlugten en droogen insgelijcx die van de voorschreven natie toe te staen een bequame plaets binnen ofte naby dese stadtalwaer sy mogen resorteren tot het plegen van hare lighamelijcke recreatie, alsmede aen de Conservateursijn depute, court-officieren kooplieden en factoors libertijt en vryheyt om te vissen schieten, jagen en met de valck uytgaen in alle plaetsen onder de jurisdictie van dese stadt, sonder belet, verhinderinge ofte molestatie, op deselve vrydomme als die van de magistraet sijn hebbende. 20. Ende byaldien twelck Godt verhoede dat door oorsake van eenige inlantsche oorloge ofte peste het volck van de Schotse natie tot haer eygen selfs securiteyt en be- houdenisse dese stadt niet en mogen frequenterensal het haer dan geoorloft sijn haer persoonen, goederen en coopman- schappen vryelijck te transporteren naer eenige stadt ofte plaetse, daer het haer goetduncken sal, mits conditie nogtans altijts, dat voor haer vertreck sy betaelen hetgene sy gerech- Vgl. 1675 art. 20.

Archief | 1905 | | pagina 173