139 werden van hare middelen te disponeren by testamente of anders, contrarie de voorschreven wetten van Schotland en stapel-court; ende alle voogden en curateuren over minder jarige kinderen sullen mede gereguleert werden volgens voor schreven rechten. 22. 1) Ende alsoo de koophandel en negotie van de Schotse natie niet alleen bestaet in het brengen van stapelgoederen maer oock in het uitvoeren van goederen ende coopmanschap- pen deser provintiën, waerin ook de stadt Middelburgh ge- concerneert sal sijn, wert derhalven vastgestelt, dat de magi- straet deser stede sulcx aen de magistraet van Middelburgh sal bekent maken, ten eynde den Conservateur en andere, de Schotse stapel-court aenhoorende, in die stadt met alle min- saemheyt en vriendelijck respect mogen getracteert en gehan deld werden ende met deselve vrydommen en immuniteyten die eenigh vryborger van hier aldaer magh genieten. 23. 2) Ende tot het beter onderhouden van de stapel- plaets soo wert by de Royalle Borrouws toegestaen en in alle oprechtigheyt belooft, gelijck deselve belooven by desen, dat geen stapelgoederen, (vervat) inde daervan gemaeckte lijste, hiervooren in het 3e articul gementioneertsullen gebracht en verkogt werden in eenige haven off plaets van de Yereenigde Provin- tiën als ter stapelplaetsop poene van confiscatie van alle hare goederenende den gemelte Conservateur sal verplicht en gehouden sijn de overtreders ofte desnoots haere borgen ri goureuselij ck te achtervolgen en te straffen ofte doen achter volgen en straffen sonder eenige conniventie, dissimulatie ofte verdragh volgens de wetten van de stapel-court. Ende wert verder by dit articul vastgestelt, dat de magistraet van dese stadt sullen gelieven op het aider efficacïueste een behoorlijck addres te maken aen Sijn Mayesteyt den koninck van Groot- Brittangie, als stadthouder van Hollant, tot het interponeren van sijn authoriteyt, byaldien iemant van de Schotse natie Vgl. 1675 art. 22. Vgl. 1675 art. 23.

Archief | 1905 | | pagina 175