141 niet meer, sullende ten minsten ses last teffens moeten ge bracht werden. 27. 1) Ende dat alle schippers en meesters van schepen, soowel als de residerende van de Schotse natieby desen sullen vry ge houden werden voor den accijns van wijn, bier en sout; tallen tyde haer billiëtten te verleenen souder iets voor deselve te betaelen. 28. 3) Dat de magistraet jaerlijcx in January sal doen vergaderen de craenmeesterswegers, meters, arbeyders en andere persoonen, met dewelcke die van de Schotse stapel te doen sullen hebben, ende voor haer doen lesen en vercon- digen alle en ider lijstendie veraccordeert sal werden wegens het loon en salaris, by de voorschreven persoonen af te vor deren alsmede te doen lesen een gedeelte deser articulenwelcke de bovengemelte persoonen sijn rakende, ten eynde sy beter mogen weten hoe haerselven daernaer te reguleren en alle be- reytwillige gehoorsaemheyt aen deselve te geven; ende byal- dien iemant deselve sal tegengaendie sullen door de magistraet gestraft werden naer merite van de overtredinge. 29. 3) Ende alsoo het noodigh sal sijndat de voorschre ven Schotse stapel-court voorsien en toegeschickt werde met bequame en getrouwe boden, officieren en dienaren, insgelijcx makelaerswegers en meters, dat daerom de magistraet van dese stadt met kennisse en vriendelijck overlegh van den Heer Conservateur sullen verkiesen en stellen sooveel goedeeer lij cke en verstandige persoonenals tot de voorschreven offi- ciën vereyst sijn; ende sullen deselve soowel verkoren werden uyt de Schotse natie als inwoonders van dese stadt; alle welcke persoonen, soo geadmitteertsullen den eed van ge- trouwigheyt doen voor de magistraet deser stede als oock voor den Heer Conservateur, dat sy beyde den cooper eu vercoo- per regt sullen doen. De magistraet sal oock gehouden wesen in haer waagh of balance eyser gewicht te hebben, overeen- comende met het gewigte van Amsterdam. i) Vgl. 1675 art. 27. 2) Vgl. 1675 art. 28. 3) Vgl. 1675 art. 29.

Archief | 1905 | | pagina 177