148 kennisse gevende aen de heeren van de magistraet off pagter vant slagtgelt, sonder iets daervoor te betaelen. 81. Vorders is wedersijts verdragen en geaccordeert dat byaldien teeniger tijt na desen behoorlijk wierde gevonden by de magistraet van dese stadt Campvere of den Conservateur met consent der Royale Borrouws om eenige der voorschreven articulen te ampliëren en expliceren off eenige andere poincten of articulen tot deselve toe te doen, welcke nootsakelijck be vonden sullen werden tot verder beneficie van de Schotse stapel en de gemelte stadt Vere, behalven de articulen in desen contracte begrepen, in dien gevalle sal de magistraet ende de Royale Borrouws met wedersijts bewilleginge en con sent deselve articulen ampliërenexpliceren of toedoenals equitabel bevonden sal werden, en deselve houden, alsof in desen contracte geïnsereert waren. 32. 2) Insgelijcx is wedersijts geaccordeert, dat tot beter encouragement van de handel en coopmanschap van de Schotse natie binnen Ter Vere de magistraet sijn by desen gehouden en geobligeert een wisselbanck binnen de voorschreven stadt Vere op te regten binnen den tijt van een half jaer na de herstellinge van de stapel-port, waerdoor de factoors, coop- luyden en andere van de Schotsche natie van tijt tot tijt met sulke sommen gelts, als sy by occasie van doen sullen heb ben, gefourneert mogen werden op securitijt aen haer door het leveren der coopmanschappen in de handen van de factoors, welcke sullen securiteyt aan de wisselbanck geven, en sulcx op een redelijcken intrest van een halff per cento smaents ende pro rato voor de dagen, weken, maenden en jaeren, totter tijt dat deselve wederom sal betaelt werden. Het is ook by desen geaccordeert, dat geduyrende den tijt van oor- loogh(als) het geit schars en tot een hoogen intrest isde voorschreven coopluyden, factoors ende andere sullen geobli geert worden voor sulcken somme gelts, als sy sullen ge- Vgl. 1675 art. 81. 2) Vgl. 1675 art. 32.

Archief | 1905 | | pagina 179