144 bruycken, te betaelen suleke intresten, als de nootsakelijckheyt des tijts anderen veroorsaeckt of obligeert te betaelenmaer wanneer de smertelijkheyt van den oorloogh sal genesen sijn bet boven geschreven accoort na den intrest van ses per cento per annum sal in volle kragt blyven volgens den waren sin en intentie van dit articul. 33. Ende byaldien eenigh persoon, borger of inwoonder deser stede, ofte iemant, van de stapel-court dependerende van wat qualiteyt of conditie die sy, bevonden sal werden ge- ageert of iets contrarie dit accoort of eenigh poinct of clau sule, daerin begrepen, gedaen te hebben, evenwel nogtans en sal taccoort, in dese articulen gementioneert, daerdoor niet verstaen werden gebroken of gevioleert te sijn, maer sullen de persoonen overtredende, een Schotsman sijnde, door de Con- servateur werden gestraft; ende een borger of inwoonder deser stede sijnde, sal de straffe aen de magistraet onderworpen sijn na de qualiteyt van de schuit. 34. Is oock by desen geaccordeertdat byaldien eenige dispuyten quamen te reysen tusschen die van de Schotse natie en den balansmeester wegens het regt van dese goederen, die de wage sullen subyect sijn, de balansmeester sal van gene goederen loon pretenderen als van sulcke goederen, die in de balanse sullen werden gebragt en by hem gewogen werden; ende sullen de coopluyden vry wesen haer goederen en coop- manschappen te vercoopen by het stuck, getall off geheele masse, sonder geobligeert te sijn om deselve aen de waag te brengen. Van gelijcken sal den craenmeester van de Schotse coopluyden en factoors van geen goederen loon eyschen als van diegene, die hy effectivelijck met deselve crane sal ko men te ontschepen en lossen. Ende 3) het is by dit articul verclaert en toegestaen, datter geen meer of nieuwe officianten sullen aengestelt worden als met kennisse, vriendelijck over- Vgl. 1675 art. 33. 3) Vgl. 1675 art. 34. 3) Het nu volgende ontbreekt in het contract van 1675.

Archief | 1905 | | pagina 180