145 legk en consent van den Conservateur of sijn depute, ende datter geen collecteur van de balance in toecomende tijt sal sijn en oock geen loon dieshalven gepretendeert werden, son- der dat alle hetselve by den Conservateur en sijn court vereyst sal werden als voren. 35. x) Indien iemant, de Schotse natie aenhoorende, door misverstant, abuys, negligentie off eenige andere oorsake in gebreke ware gebleven van hare goederen, die sy sullen im porteren of exporteren, belioorlijck verciaert te hebben, tzy in de quantiteyt ofte in qualiteyt, sullen de voorschreven goederen geen verbeurte of confiscatie subject sijnmaer alleen- lijck de persoonensoo offenserende, sullen verobligeert wesen viermael slants recht voor deselve verswegen ofte qualijck aangegeven goederen te betaelen, ende soo de goederen vry wesen. Ende 2) hebben Haer EdAchtbaengenomen nog- mael ter vergaderinge van de Heeren Staten van Zeeland te versoeckendat het voorschreven viervout mogt werden ver mindert. 36. s) Ende ingevalle eenige questiën of differenten on- wettelijck tegen recht en reden mogten ontstaen tusschen imant van de Schotse natie ende den licentmeestertollenaer of andere ontfangers der tollen en andere reghtensoo sal den voorschreven licentmeester, tollenaer of ontfanger by desen verobligeert sijn gehoort te werden voor bailliu, burgemeesters, schepenen en raden deser stadt, ten eynde den Conservateur of sijn gedeputeerde daervan mogen kennisse hebben, ende dat sodanige goede ordre daerin mogen werden beraemt, dat die van de natie niet en mogen werden overeyst int betaelen van den tol en andere lasten van de goederen, die by hun in off uyt sullen gevoert werden. 37. 4) Bij dit articul wert onderlingh geaccordeertdat l) Vg]. 1675 art. 35. 3) Met nu volgende ontbreekt in bet Contract van 1675. 3) Vgl. 1675 art. 36. Vgl. 1675 art. 38. Archief 1905. 10

Archief | 1905 | | pagina 181